14 Nisan 2015 Salı

Görevde Yükselme Sınavı hazırlık kitapçığı

            
             Sağlık Sen in ücretsiz olarak üyelerine dağıtacağı Görevde Yükselme ve Ünvan değişikliği Sınavı kitapçığı bu hafta içerisinde dağıtılmaya başlanacak.
            Sağlık Sen 28 Haziran’da yapılacak “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı” için hazırladığı çalışma kitaplarını bu hafta içerisinde dağıtmaya başlayacağını duyurdu.
KONULAR ÖZETLENDİ
            Sağlık Bakanlığı’nın duyurduğu konular dikkate alınarak hazırlanan kitapların içeriğinde ortak konulara önem verilmiş ve sınav tarihine az bir zaman kalmış olması nedeniyle konular ayrı ayrı özetlenmiştir.
            Şube müdürlüğü ve şeflik sınavları için ayrı; veri hazırlama kontrol işletmenliği, memurluk ve şoförlük sınavları için ayrı olarak hazırlanan kitaplar, üyelerimizin Görevde Yükselme Sınavlarına hazırlık sürecini en etkili bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla sınav kapsamına uygun olarak hazırlandı.
MEMİŞ: “SAĞLIK-SEN AKADEMİK SENDİKACILIK ANLAYIŞINI SÜRDÜRECEK”
            Sağlık-Sen’in vizyon sendikacılığını esas alan bir anlayışla salt ücret sendikacılığını reddeden bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Genel Başkanımız Metin Memiş, üyelerin kişisel ve akademik gelişimleri için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onlara destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Akademik sendikacılık anlayışına uygun olarak Sağlık-Sen’in pek çok çalışması olduğunu belirten Genel Başkanımız Memiş, sendikaların yalnızca üyelerden aidat alan kurumlar olmaması gerektiğini ifade ederek sağlık çalışanlarının sosyal yaşamına ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi.
           Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması için sendika olarak gerek Bakan düzeyinde gerekse bürokratlar düzeyinde görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve Mart ayında sınav duyurusunun Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını kaydeden Genel Başkanımız Memiş, sınava girecek sağlık çalışanlarına başarılar diledi.
Kaynak: Medihaber sitesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder