14 Aralık 2012 Cuma

Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşları Sözleşmeli Personel Alımı Hakkında DuyuruSağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında çalıştırılmak üzere sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.
Sözleşmeli sağlık personeli alımı, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesinin (a) bendi uyarınca ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yöntemiyle gerçekleştirilecektir.
Bu amaçla hazırlanan KPSS–2012/5 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer almaktadır.
Kılavuz 17–21 Aralık 2012 tarihleri arasında ÖSYM’ninhttp://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
Adaylar tercihlerini 17–21 Aralık 2012 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Kaynak: sağlık bakanlığı internet sayfası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder