14 Mayıs 2012 Pazartesi

Memurlar için en önemli gün

          4.2 milyon memur ve emeklisi için büyük gün. Hükümet, ilk kez toplusözleşme masasına oturduğu memura ilk zam teklifini bugün yapacak. Memur-Sen, daha teklifi görmeden ilk itirazı yaptı ve “Gazetelerin yazdığı gibi 2.5+2.5 ise bununla pazarlık bile başlatılmaz” dedi.  

           Bekleyip göreceğiz eğer ki gazetelerin yazdığı gibi bir rakamla masaya otururlarsa vay halimize. Hem zamları geciktireceksin hemde böyle komik bir rakamla memurların karşısına çıkacaksınız. Ben bu ihtimalleri zayıf buluyorum. Bence yapılacak bu ilk toplu sözleşmenin adına yakışır bir zamla masaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Zaten makulude bu değilmi? 

            Geri sayım başladı artık iyi yada kötü çok yakında hep beraber izleyip göreceğiz. Umarım ki adil herkesi memnun edecek bir teklifle masaya gelirler. Zammın yanında yıllardır memurların sosyal hakları ihmal edildi. En azından bunlardada bir nebze düzeltme yaparlar inşallah.

              Örneğin çoğu memur hala kirada  oturuyor en azından bir kira yardımı kış için yakacak yardımı, giyim yardımı, ulaşım yardımı bunların da kazanımı çok önemli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder