6 Nisan 2012 Cuma

Döner Sermayenin emekliliğe yansıtılması

                Değerli sağlık çalışanları bu gün burdan böyle bir paylaşım yapmamın nedeni bazı yerlerde rastladığım döner sermayenin emekliliğe yansıtılması çabalarının boş olduğu ,artık sağlık personeline Doktorlar ve özellik arz eden ve komisyon alanlar dışında bir döner sermaye ek ödemesi yapılmadığı için böyle çabalara gerek olmadığını düşünüyorum.
                Eşit işe eşit ücret adı altında yapılan ödemeler sonucu sağlık çalışanlarının almış olduğu ek ödeme sonlanmış olup Farklı dairelerde çalışan memurlarla ek ödemeler eşitlenmiştir.Sadece yukarda belirttiğim birimler dışında artık döner sermaye sonlanmıştır.
                Artık biz sağlık çalışanlarının yapması gerekenler ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmsı için mücadele etmek ve bu konuda başarım elde etmeye çalışmaktır. Ayrıca bu yeni oluşan eşit işe eşit ücret adil olmadığı kanısındayım. Masa başında çalışan bir memurla hastanelerde çalışan sağlık personeli yapılan iş bakımından hiçte eşit olmadığı kanısındayım.İş bakımından eşit değil ama ücret bakımından eşit.Sizler nasıl düşünürsünüz bilmem ama benim fikrim bu şekilde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder