3 Ekim 2009 Cumartesi

ünvan değişikliği sınavı 5 aralıkta yapılacak

Sağlık-Sen'in daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığı görüşmede gündeme getirdiği 'Unvan Değişikliği Sınavı'yla ilgili beklenen duyuru Sağlık Bakanlığı'ndan yapıldı. Sınavın 5 Aralık 2009'da yapılacağı açıklandı.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Görevde Yükselme Sınavı'nın da yakında açıklanacağı müjdesini verdi.
9 Eylül tarihinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşen Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, personelin unvan değişikliği sınavını gündeme getirmişti. Sağlık Bakanı Akdağ ise Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili çalışmaların bitme aşamasında olduğunu bildirmişti.
Bakanlık, sınavla ilgili hazırlıklarını bitirerek, beklenen duyuruyu bugün yaptı. Yapılan duyuruya göre, 'Unvan Değişikliği Sınavı' 5 Aralık 2009'da yapılacak. Sınav için 1741 kadro ilan edildi.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Unvan değişikliği sınavının sağlık çalışanları açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Kaçar, "Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığımız görüşmede Unvan Değişikliği Sınavı'nı gündeme getirmiştik. Bakanlık çalışmalarını bitirip, duyurusunu yaptı. Bu Sendikamızın önemli bir kazanımıdır. Ayrıca daha önce kadro sayılarını duyurduğumuz Görevde Yükselme Sınavı ile ilgili duyuru da yakın zamanda yapılacak" müjdesi verdi.
(Cihan)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder