10 Eylül 2009 Perşembe

görevde yükselme sınavı

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI İÇİN 2830 KADRO
Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun Sağlık Bakanı ile yaptığı görüşmenin önemli konu başlıklarından birisi de görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavıydı. 2009 Nisan ve Haziran aylarında Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yapılan görüşmelerde gündeme gelen görevde yükselme sınavı ile ilgili ayrıntılar, 9 Eylül 2009 tarihinde Sendikamız Yöneticilerimizin Bakan Akdağ’a ziyaretinde netleştirildi.

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, lise ve üstü öğrenime sahip Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki çalışanlar için önemli sayıda kadro ihdası yapıldığını belirterek, “Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sendikamızın talebi doğrultusunda kadro sayısının 2830 olarak belirlendiği bilgisini aktarmıştır. Buna göre 2000’i VHKİ kadrosu olmak üzere, 250 Memur, 250 Şoför, 250 Şef, 25 Hastane Müdürü, 25 Hastane Müdür Yardımcısı, 30 Şube Müdürü kadro ihdası yapılmıştır” şeklinde konuştu.

EĞİTİMLER İLLERDE YAPILACAK
Genel Merkez Yöneticilerimizin Sağlık Bakanı ile görüşmelerinde görevde yükselme eğitimlerinin il düzeyinde yapılması talebini de iletti. Görevde yükselme eğitimlerinin Ankara’da yapılması nedeniyle çalışanların yaşadığı mağduriyette sendikamızın, eğitimlerin il düzeyinde yapılması teklifinin kabul edilmesiyle sona erdi.  Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, yakın zamanda başlayacak olan eğitimler ile ilgili ders programının hazırlandığını, Milli Eğitim Bakanlığı ile hem görevde yükselme, hem de unvan değişikliği sınav tarihleri konusunda anlaşma sağlanmak üzere olduğunu ifade etti.

haber kaynağı sağlık sen sitesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder