29 Ağustos 2009 Cumartesi

TÜRKİYE YE HAS SENDİKA MANZARASI


Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yedi yıl yetkili sendikası olan ve 2009 yılında yetkiyi kaybeden Türk Sağlık-Senin sağlık çalışanlarının aldığı ücretlerden bihaber olduğu ortaya çıktı.

Sağlık çalışanlarının emekliliklerinde yaşadığı mağduriyeti ortaya koymak amacıyla gerçekleştirdiği araştırmada hemşirenin aylık gelirini 2.050 olarak gösteren sendika, sağlıkçıların tepkisini çekti.

Çeşitli internet sitelerin yorum sayfalarında, Türk Sağlık-Sen, üyesinin ne kadar maaş aldığını bilmeyen bir sendika olarak lanse edildi.

Türk Sağlık-Senin söz konusu haberi üzerine şubemize mail gönderen bir grup sağlık çalışanı şu yorumda bulundular:

Toplu görüşme sürecinde Hükümetin 2+2 gibi komik bir zammı memura uygun gördüğü bir zaman diliminde, Türk Sağlık-Senin hemşireleri 2.050 TL ücret alıyor göstermesi, Türkiyeye has bir sendikacılık örneği olsa gerek.

Sağlık çalışanları olarak; döner sermaye adaletsizliği, sözleşmeli personel politikaları gibi sağlık çalışanlarının önemli sorunlarının tartışıldığı bir süreçte, Türk Sağlık-Senin kaş yapayım derken göz çıkardığını düşünüyoruz ve araştırmalarını daha doğru bilgilere dayandırmaları, sağlıkçılara zarar verecek beyanatlardan kaçınmaları çağrısında bulunuyoruz.

Bir grup sağlık çalışanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder